KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14428392
nr 1442 8392
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Etsning, "Självporträtt IX". Signerad i tryckplåt. Oramat löst blad. Bildmått: 14x20,5. Bladets mått: 27,5x38 cm
Kondition: slitage, missfärgningar
Utrop:
500 kr
måndag 17 januari 2022
kl 18:02:35
Birger Lundquist
Läs mer om Birger Lundquist